Zabavan ostatak ljeta u Malinskoj

Zabavan ostatak ljeta u Malinskoj

Događanja u Malinskoj
21.8. – 26.8.

21.8.


KUD PUNAT, Porat, riva, 21h 

Pridružite nam se večeras na trgu te uživajte na Večeri hrvatskog folklora uz KUD Punat!

22.8.


Jazz on Jaz, Serious Business Trio, 21h 

Serious Business Trio je jazz trio koju čineLeonard Medica Gregorič (gitara), Angelo Vardabasso (kontrabas) i Andro Manzoni (bubnjevi). Tri mlada glazbenika sastali su se 2016. godine na Glazbenom konzervatoriju u Trstu. Zajedno su svirali brojne koncerte, kako u Trstu, tako i na hrvatskoj obali. Njihov repetor uključuje interpretacije jazz standarda, ali i aranžmane pjesama Beatlesa i originalnih skladbe. Najvažniji aspekti njihove glazbe su jednostavnost, spontanost i vrlo kreativan pristup, uvijek u potrazi za novim rješenjima. Trenutačno se pripreju za snimanje svog autorskog materijala.

23.8.


Likovna radionica, Malinska, plaža Rupa, 09h – 11h

Likovne radionice za djecu održavaju se tijekom mjeseca kolovoza, utorkom i četvrtkom od 9:00-11:00 sati, na plaži Rupa u Malinskoj.

Organizator radionice je Udruga kreativno 40+!

23.8.


Koncert klasične glazbe, Porat, Samostan sv. Marije Magdalene, 21h

Četvrtak u 21h rezervirajte za odličan koncert klasične glazbe u atriju samostana sv. Marije Magdalene na kojem će nastupiti Martina đurđević (mezzosopran) & Nataliya Marycheva (klavir)!

26.8.


Plivački maraton, plaža Maestral, 9:00 – 13:30

Program i satnica natjecanja:09:30 – Prijava natjecatelja ispred Beach Bar Siesta
10:45 – završetak prijava utrka na 3000 i 1500m
10:50 – upute glavnog suca i prozivka plivača
11:00 – START UTRKA na 3000m (limit 90′) i 1500m (limit 45′)
Napomena: nakon limita se natjecatelji koji nisu prošli ciljem, smatraju kupačima
12:35 – START dječje utrke na 100m
12:45 – objed (livada ispred Beach bar Siesta)
13:30 – proglašenje pobjednika

Opis i karakteristike staze na kojoj se održava natjecanje:

Utrke na 3000 i 1500m startaju u moru ispred Plaže Malinska. Pliva se cca 600 m uz psihološku branu plaže Malinska, odnosno Haludovo, nakon okreta se vraća obilazeći plutače lijevim ramenom do cilja koji je u neposrednoj blizini starta ispred plaže Malinska. Utrke na 3000 i 1500m se plivaju s istovremenim startom na istoj ruti, s time da se 3000m pliva 2 kruga.
Budući da se pliva u neposrednoj blizini kupališta plivačima se preporučuje upotreba plivačkih kapica, kako bi se lakše razlikovali od kupača.
Plivače kontrolira sudac iz brodice, a prate ih brodice iz kojih se kontroliraju svi natjecatelji.

Dječja utrka za djecu rođenu 2004. i mlađe (dozvoljena pratnja roditelja, odnosno iskusnog plivača za djecu 2011. i mlađe) pliva se u duljini od približno 100m ispred plaže Malinska.

Share

Written by:

PRISTUPAČNOST SADRŽAJA AKTIVNA